Zaznacz stronę

Dwa najważniejsze pytania w życiu, to dokąd zmierzasz i jak bardzo jest to dla ciebie ważne.

Dlatego potrzebujesz odpowiedzialnej decyzji. To od decyzji w dużej mierze zależy, czy będziesz działał w zgodzie ze swoim kompasem. Ta decyzja spowoduje, że przekształcisz marzenia w działanie. Decyzja nadaje dojrzałości pragnieniu, oraz trwałości w działaniu. Decyzje zamykają proces marzeń, zamykają Twoje “dlaczego”, zamykają “co” chcesz osiągnąć, i kierują Cię w kierunku “jak” to zrobić. To decyzje kształtują los człowieka.

Zdecyduj na zawsze, co jest dla Ciebie ważne i zawsze się tego trzymaj. Twój zbiór zasad i wartości, to Twój kręgosłup, który będzie podtrzymywał wszystko, co będziesz tworzył i robił. Bez ustalenia “ważności” kierunku życia, będziesz rozproszony, gdyż to co nie jest ważne, umysł nie kieruje na to uwagi.

Pomyśl, ile czasu zajmują Ci nieistotne sprawy, jaką energię i uwagę zainwestowałeś w odnalezienie swojego powołania? Zastanawiałeś się nad tym, jak chcesz żyć, kim chcesz być, czego w życiu chcesz? Jaka jest tak naprawdę Twoja droga?

Zastanawiałeś się kiedyś, co kusi Cię w przyszłości? Czy jest takie coś, takie marzenie, które zjednoczyłoby Twoje przekonania, wartości i poczucie tego, kim naprawdę jesteś?

Odnalezienie swojej misji, to niewyobrażalna radość.

To coś, za co jesteś gotowy umrzeć, tak bardzo w to wierzysz oraz czujesz słuszność realizacji tej drogi.

Wiesz, że większość ludzi idzie do pracy po wypłatę, ułamek procenta zdaje sobie sprawę z tego, że idzie do pracy zmieniać świat na lepsze, chce wnieść swój wkład w życie innych ludzi, cokolwiek robią. Większość ludzi zakłada rodziny, aby kogoś mieć, a nie po to, by cieszyć się potężnym szczęściem, wynikającym ze związku, który został stworzony przez dojrzałych ludzi.

Działanie z misją, daje “boską moc” oraz ponadludzką siłę i wytrwałość. Ludzie działający z jasnym “dlaczego” w to wierzą, “dlaczego” robią to co robią, wykraczają poza zwykłe schematy działania.

Odbierz 4 specjalne nagrania wideo, z których dowiesz się m.in. jak krok-po-kroku znaleźć wiarygodną, stabilną i bezpieczną firmę do współpracy

Odnajdź powód do bycia na świecie, a nigdy już nie obudzisz się w pustce istnienia…

Wyobraź sobie, że mijasz budowę, na której pracują murarze. Podchodzisz do jednego i pytasz – Co pan robi? – a on odpowiada – Pracuję, budujemy ścianę. Podchodzisz do drugiego murarza, i pytasz – A pan co robi? – Buduję najwspanialszy dom, jaki przyszło mi do tej pory budować. Będzie w nim mieszkała kochająca się rodzina, która go sobie wymarzyła. Te dom, to spełnienie ich marzeń, a ja kocham to co robię i pracuję tak, by ten budynek stał przez dziesięciolecia.

Jak myślisz, który człowiek działa z misją? Z głębszym sensem? Oczywiście ten drugi. Życie swoim ukochanym życiem, to odkrycie tego, co chcesz robić, oraz lubisz, a nawet kochasz robić. Obojętne, czy dotyczy to rodziny, pracy, hobby czy angażowania się w cokolwiek.

Deska kreślarska swojej przyszłości zaczyna się od papieru i ołówka. To wystarczy. Nadanie celowości w życiu, to poczucie odpowiedzialności za działania niezbędne do realizacji celów. Bezcelowość życia – to brak zasad, reguł, wizji. To daje bierność, ślepotę możliwości, niską samoocenę. Wnosi brak radości, brak energii, pustkę egzystencjalną, brak poczucia bycia potrzebnym.

Odzyskanie własnego życia, to bezwzględne nadanie kierunku w jakim chcesz „jechać”, a kierunek to nie tylko cel, to droga – to jest to, co robisz każdego dnia, bez względu na to, czy ci się chce, czy nie.
Wartości są tak ważne przy określaniu swojego kierunku życia, bo dzięki nim, będziesz działał mimo dyskomfortu, mimo bólu i porażek. Wartości powodują że sama droga jest dla Ciebie ważna, sam codzienny proces realizacji zadań, gdyż to te codzienne, często proste czynności są największą dźwignią osiągania sukcesu i celów.

Droga ze świadomymi wartościami, nigdy się nie kończy (cele kończą odcinek, wartości są z Tobą do śmierci)

Wartości to kompas według którego sterujesz swoim życiem i nakierowują na proces codziennej pracy, która daje wyniki.
Podsumowując, aby skutecznie wykreować swoją przyszłość, świadomie i dojrzale, znajdź odpowiedni czas, aby szczerze odpowiedzieć na pytania, “czego pragnę”, “dlaczego jest to dla mnie bardzo ważne” i czy chcę zapłacić cenę za swoją przyszłość. Bo realizacja marzeń to droga często pełna wyrzeczeń potu i łez, ale absolutnie warta by się zaangażować.
Jeżeli pragniesz wreszcie skutecznie wykreować swoją drogę, oraz potrzebujesz do tego odpowiedniego “bolidu”, paliwa, narzędzi, wiedzy i pomocy, poznaj Skuteczny Klub. Z nami twoja podróż będzie przygodą życia.
(Wyświetleń: 23, dzisiaj: 1)
Sławek Luter
Przedsiębiorca, autor programów rozwojowych w książkach, kursach wideo, oraz audio, lider zespołów marketingowych oraz trener mentalny.
Sławek Luter

Latest posts by Sławek Luter (see all)

Send this to a friend