Uświadomienie życiowych zmian

Wielu ludzi pozbawiło się nadziei na to, że może być lepiej, bo przeżyli już tyle rozczarowań i krzywd, że przyjęli pozycję bierną i pasywną — postanowili żyć tym, czego już nie ma. Przeszłością.

Ileż postaci już tak zesztywniało w swoich poglądach, w swoich zasadach, których zburzenie wydaje się niemożliwe? Tak mocno oplotły ich nawyki działania i stereotypy myślenia, że rozkruszenie ich i zastąpienie nowymi, a co ważne, może lepszymi, wydaje się bardzo trudne.

Podczas gdy niektórzy ludzie szybko się wypalają i poddają, niczego od życia już nie oczekując, inni nigdy nie zaprzestają walki o swój lepszy byt, o swój rozwój czy lepsze życie. Walczą o każdą sekundę, aby ją przeżyć w szczęściu i radości. Świadomie być obecnym wszędzie, gdzie się pojawią. Nie obserwują życia — są obecni w nim pełną świadomością…

Jednak niektórzy z nas stają się trupami za życia. Zawężają swoje myślenie i zasady działania do tak wąskiej skali, że niczego już nie oczekują, w nic się nie angażują. Myślą tylko stereotypowo i kierują nimi tylko skostniałe i nieaktualne poglądy. A niestety świat się zmienia i my także musimy się zmieniać razem z nim, aby się nie cofać. W każdej sekundzie obumiera w Tobie wiele komórek, ale też tysiące się rodzi, dlatego nigdy nie spotkam Ciebie takiego samego. Nigdy.

Życie to szkoła, która przecież nigdy się nie kończy, bo wiedzę możemy gromadzić cały czas.

Jedynym sposobem, aby w nasze życie nie wdała się nuda, a co za tym idzie — śmierć mimo bijącego serca, jest ciągłe rozwijanie zainteresowań i ich poszerzanie. Zdrowa osobowość nigdy nie pozwoli przestać interesować się światem, ludźmi, sobą, kulturą. Nigdy nie przestanie się uczyć — niezależnie od upływu lat i statusu społecznego. Nigdy nie jest za późno, aby zacząć się rozwijać czy zmienić podejście do nurtujących spraw. Zawsze bądź świadomy swego istnienia i istnienia innych. Staraj się nie oceniać ludzi, tylko rozum ich, odczuwaj, wejdź w ich skórę i poznaj głęboko, a zobaczysz, że stereotypowe myślenie jest kłamliwe w bardzo wielu przypadkach.

W dzisiejszych czasach czujemy się bezsilni, jeśli chodzi o zmianę naszego obecnego położenia. Ktoś, kto stracił trzeciego partnera, już nie wierzy, że kiedyś będzie szczęśliwy czy kochany; ktoś, kto stracił pracę lub zamknął firmę, nie wierzy, że stanie z powrotem na nogi. Człowiek zadłużony pogodził się już z tym, że nie wykaraska się z dołka finansowego. Dlaczego? Bo opierają swoją przyszłość na przeszłości, a przecież przeszłości już nie ma.

Jest tylko TERAZ, tylko ta chwila. Sądy na temat tego, co będzie jutro, są bezsensowne, bo jutro jest daleko. Przewidujesz problemy? Nie ma ich, ale na pewno będziesz miał doświadczenia. Używaj słowa „doświadczenie” zamiast „problem”, bo problem pochodzi z Twojego umysłu i Twoje ego tak nazywa doświadczenie. Zawsze, bez względu na to, jak Ci ciężko, to Ty wybierasz sposób zareagowania na doświadczenie.

To Ty decydujesz, czy coś Cię zdenerwuje czy zaskoczy. Od Ciebie zależy, czy dane doświadczenie wywoła u Ciebie uśmiech czy stres.

Człowiek jest wolny, sam decyduje o tym, czy wybierze drogę pozytywnego reagowania, spokojnego, nieagresywnego, które jest zdrowym podejściem i szybciej pomaga wychodzić ze złych i negatywnych doświadczeń, czy wybierze drogę reagowanie „czarnego”, negatywnego, które osłabia zdrowie, relacje międzyludzkie, niszczy więzi partnerskie i rodzinne. Jesteś wolny— wybieraj…

Czy musi tak być? Czy nic się już nie zmieni? Czy uda się przełamać tę rutynę? Czy to koniec? Odejść? Zacząć wszystko od nowa?

Oczywiście, że nie. Wystarczy sobie uświadomić, że Twoje życie jest w Twoich rękach i jesteś w stu procentach odpowiedzialny za własne życie. Eureka? Nie, wiesz dobrze o tym, tylko łatwiej Ci się żyje, jak narzekasz, że ktoś Cię nie kocha, prawda? Jak złościsz się na pracodawcę, że za mało zarabiasz, krzyczysz na dzieci, że się nie uczą czy nie sprzątają. Odpowiedzialność po Twojej stronie. Nie czujesz się kochany, przyjacielu?

Bo nie możesz się czuć, gdyż kochać możesz tylko siebie i świat takim, jaki jest, a jeśli oczekujesz kochania od kogoś innego — oddajesz odpowiedzialność za szczęście w obce ręce. Tak skazujesz się na cierpienia. Kochaj siebie, ale mieszkaj z kimś i nie oczekuj niczego od niego, tylko zawsze oczekuj od siebie. Tylko sobie możesz ufać, od siebie wymagać. Możesz chcieć z kimś mieszkać, jeśli Ci z kimś dobrze, możesz też przestać z kimś mieszkać, jeśli tego nie chcesz. Jesteś wolny i wybierasz, jakie życie chcesz prowadzić, jakie uczucia i emocje mają w nim dominować. Ty jesteś odpowiedzialny.

Jest tylko jeden czynnik winny niekorzystnej sytuacji, złego samopoczucia, w którym jesteśmy, stanu wewnętrznej pustki odczuwanego tyle razy po przebudzeniu. Ten czynnik to nasza mentalność. Wybierasz sobie sposób patrzenia i reagowania na świat, albo biały — widząc dobre strony zdarzeń, albo czarny — złe strony zdarzeń. I w taki sposób później się zachowujesz i tak programujesz, i staje się to częścią Ciebie.
Nieraz mówimy o kimś: „Ten człowiek jest pozytywnie nastawiony do życia”, o innym natomiast: „Ten to czarno widzi świat”.

Sam decydujesz, jaki scenariusz przejścia przez życie wybierzesz.

Jednak ten biały, pozytywny, daje szanse przeżywania szczęścia i miłości pełnej, osiągania celów i marzeń, kochania ludzi i bycia kochanym. Sam wybierasz. Przyznasz, że jeśli milionerowi zabrałbym wszystkie pieniądze i kazał zaczynać od zera, to za kilka lat najprawdopodobniej znów byłby bogaty.

Dlaczego? Bo zamożność czy bogactwo też są często stanem umysłu, a nie dziełem przypadku czy fartu. Sam wybierasz przekonania, swój system wartości, swoją mentalność, która będzie z Tobą każdego dnia.

Jeśli doszedłeś do momentu, gdzie chcesz coś zmienić z życiu, skontaktuj się z sobą, u której widzisz tego posta, lub poznaj Skuteczny Klub, abyś dołączył do grona cudownych ludzi, którzy postanowili zmienić życie na lepsze, bo kształtują swoją silniejsza mentalność codziennie i robią wspaniałe rzeczy dla ludzi i świata.Odbierz 4 specjalne nagrania wideo, z których dowiesz się m.in. jak krok-po-kroku znaleźć wiarygodną, stabilną i bezpieczną firmę do współpracy.

(Wyświetleń: 88, dzisiaj: 1)

1 komentarz do “Uświadomienie życiowych zmian”

 1. Gdy jest się młodym, świat stoi otworem, a Ty korzystasz z życia, to do głowy Ci nie przyjdzie, co będzie za kilka/naście lat. Nie myślisz o tym.
  Dopiero z wiekiem, gdy przychodzi doświadczenie, a wraz z nim sceptycyzm i krytycyzm, wychodzi Twoje zniechęcenie.

  Nie – powiesz – to nie prawda, „byłam/em, jestem i będę optymistą”.
  Sorry, nie wiesz co przyniesie jutro – możesz być wystawiony na próbę jaką jest ŻYCIE i zmieni się Twoje podejście, Twój sposób postrzegania.
  A wraz z wiekiem będzie jeszcze gorzej.
  Tak na przykład dzieje się u ludzi starszych, który po wielu latach dochodzą do wniosku, że niczego nie oczekują, bo np. są na emeryturze.
  A to dla nich oznacza koniec (czekają na swój koniec 🙁 ).
  STOP.

  Nie myśl, że taka sytuacja jest bardzo odległa od Ciebie.
  Nuda, zwątpienie, marudzenie wkradają się powoli. A jak już wejdą w Ciebie, to niełatwo będzie można się ich pozbyć.

  A przecież …świat się zmienia, zmieniają się też ludzie.
  Co naprawdę tkwienie w jednych dołujących przekonaniach coś Ci da?
  Czy dzięki takiemu myśleniu, ba takiemu życiu, jest Ci lepiej?
  No bo przecież ludzie to świat, a świat to ludzie. 🙂

  I właśnie o to chodzi, że zamknięcie się w swojej skorupie i bycie głuchym na „nowe dźwięki życia” niszczy Cie od środka. A pretensje masz do świata…
  Te wszystkie niepowodzenia, te nieprzyjemności, te trudności są przecież częścią życia i to każdego z nas. A Tobie się wydaje, ze Tylko Ty jesteś osobą pokrzywdzoną
  i z takim przekonaniem trwasz i trwasz aż do końca.
  Do jakiego końca?! – OBUDŹ się!

  Wyjdź do ludzi i porozmawiaj z nimi, ale z takimi którzy też mieli problemy i sobie z nimi poradzili; no i potrafią Tobie pomóc – bo wtedy zobaczysz, że znaczysz bardzo dużo, że i Tobie od życia przydarzy się coś fantastycznego, coś dziś niemożliwego.
  Dlaczego tak twierdzę?
  Bo choć przyszłości nie znasz, to możesz ją kreować dzięki temu, że uświadomisz sobie potrzebę zmian w swoim życiu. Świat idzie do przodu, Ty idziesz do przodu i się dzieje. Ważne, żeby szło ku lepszemu.

  Przykład z życia.
  To że wyrastasz z ubrań, to że zmienia się Twoja dieta, to że musisz nauczyć się, aby zdać egzamin, to wiesz. To DLACZEGO nie widzisz, że egzamin z życia jest Twoją codziennością i zupełnie bez refleksji go oblewasz?

  Dlatego też, aby iść do przodu z duchem czasu potrzebujesz zmiany swojego życia na lepsze, na bardziej kolorowe i na bardziej wartościowe. A tak się stanie tylko wtedy, gdy uświadomisz sobie potrzebę zmian w swoim podejściu do życia.
  Po prostu, zmiana nadejdzie, gdy zaczniesz od siebie i będziesz tę zmianę konsekwentnie realizować.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skutecznyclub.pl polecił Partner o ID: 188

Share via
Przewiń do góry
Send this to a friend