Spójność lidera, czyli jak wzbudzać zaufanie

Jedną z najwyższych cnót lidera, jest spójność, uczciwość wobec swojego systemu wartości i swoich przekonań.

W związku z tym, że prądy ekonomiczne ciągle się zmieniają, w życiu będziemy potrzebowali najwyższej spójności w tym co myślimy, co robimy i jak działamy. Bycie liderem może zabezpieczyć nam utratę płynności finansowej, problemów z niską emeryturą państwową czy pozwoli rozwinąć swój potencjał do najwyższych  możliwości. Zgadzam się z tym, ale patrzę z drugiej strony, jak wiele liderów nie jest spójnych, uczciwych ze sobą i innymi. Traktują swoje projekty płytko, bez poczucia głębszego sensu. To już nie te czasy, ludzie wyczuwają natychmiast brak spójności lidera.

Nie jest liderem ten, kto mimo zaangażowania się w pewne wizje, myśli tylko o sobie, kieruje się swoim interesem, choć głosi piękne słowa pomagania innym, czy zmieniania świata. Takie zachowania dość szybko wychodzą na światło dzienne i podświadomie inni ludzie wyczuwają niespójność w działaniu i nie będą dołączać do idei, lub będą odchodzić od lidera. Dla ludzi podążających za liderem, najważniejsze jest – jak bardzo są ważni dla lidera.

Szczere, pozytywne przekonania odnośnie idei, wizji czy misji, oraz głoszenie tych przekonań i wartości w komunikacie werbalnym – słownie na spotkaniach, jak i niewerbalnie – pokazywanie podświadomie mową ciała czy to mówimy jest zgodne z tym w co wierzymy – jest najważniejsze dla lidera.

Bez prawdziwej spójności lider jest manipulantem i kłamcą. Wampirem wysysającym z ludzi ich energię, czas i inne zasoby. Gwarantuje Ci, że bez szczerych zamiarów i krzywdząc innych ludzi, zawsze będziesz zaczynał od nowa, skacząc z projektu na projekt, z idei na ideę. To nie tędy droga, chyba że lubisz ciągle zaczynać od zera.

Lider musi wierzyć w to co robi, znać się na tym co robi, kochać to co robi i widzieć w tym głęboki sens. Musi czuć sercem i każdą komórką ciała, że da się zabić za tę ideę czy projekt.

Spójność daje wiarygodność, zaufanie i szacunek – największy i najważniejszy kapitał liderski.

Bardzo wielu ludzi pokazuje inną twarz na zewnątrz, noszą maski zbawców świata, najlepszych ekspertów, a tak naprawdę ich życie to wielkie zgliszcza.Lider jest spójny, szczery, uczciwy. Jego obronę stanowią przekonania, wartości i decyzja, że nie ważne jak szybko i z kim, ale dojdzie do celu i zaprowadzi tam tych, którzy mu zaufali. Nie cofnie się i będzie działał, aż do zwycięstwa.

Nie ma wielu liderów dla których spójność jest olbrzymią cnotą, dlatego Ty się wyróżniaj. Czym? Dotrzymuj słowa, spełniaj obietnice, bądź profesjonalny.

Spójność zewnętrzna – zachowanie, komunikacja, relacje, język ciała, energia, mimika twarzy.

Zadbaj o swoje wnętrze, o przekonania, wartości, abyś mógł być wiarygodny, prawdziwy.

Spójność wewnętrzna – misja, cele, wartości, sens, idea, przekonania, podjęcie prawdziwej głębokiej decyzji.

W obecnych czasach, gdzie każdy może wejść w rolę lidera, musisz się wyróżniać, wzbudzać zaufanie i wiarygodność tym, że jesteś prawdziwy. Masz głęboko przemyślane, dokąd zmierzasz, gdzie chcesz zabrać ludzi i jak bardzo ci na nich zależy. Spójność to gwarancja, że robisz to, co do ciebie należy, bo podjąłeś silną decyzję, że zrobisz zaplanowane zadania bez wahania.

Jeżeli chcesz zacząć rozwijać się jako skuteczny lider, poznaj nasz skuteczny klub i osiągnij spektakularny sukces. Skontaktuj się i poznaj ścieżkę kształtowania postawy lidera, oraz skuteczne narzędzia osiągania niezależności osobistej i finansowej.

Odbierz 4 specjalne nagrania wideo, z których dowiesz się m.in. jak krok-po-kroku znaleźć wiarygodną, stabilną i bezpieczną firmę do współpracy

(Wyświetleń: 177, dzisiaj: 1)

1 komentarz do “Spójność lidera, czyli jak wzbudzać zaufanie”

 1. Wzbudzanie zaufanie nie jest taką prostą sprawą, bo najpierw kogoś widzisz (ocena po wyglądzie), a dopiero potem poznajesz jego metody działania i przykład jaki ci daje.

  Jakże prawdziwe jest stwierdzenie „czyny, nie słowa świadczą o człowieku”.
  Przychodzisz do szkoły, zaczynasz pracę, zaczynasz biznes i wszędzie tu
  najpierw są słowa. Wielkie, wspaniałe, a co za nimi idzie?
  Nic, w wielu przypadkach na mówieniu się kończy.

  Dlatego podejmując decyzję o byciu liderem warto zastanowić się,
  czy zależy ci na sobie samej/ym, czy też naprawdę chcesz pomóc ludziom.
  Czy chcesz ich prowadzić, pomagać, czy tylko wciągnąć np. w biznes.

  Prawdą jest, że jeśli nie posiadasz swoich wartości i odpowiednich przekonań,
  to nie możesz być liderem, bo twoja „ułomność” wyjdzie bardzo szybko.

  Dobra wiadomość!
  Możesz się nauczyć jak taką właściwą drogą kroczyć, np. uczestnicząc w szkoleniach, czytając odpowiednie książki, artykuły, rozmawiając z rzeczywistymi liderami.
  Tylko czy chcesz? A czy to robisz?

  Zastanów się…
  Czy liderem jest ktoś kto chce poprawy twojego życia, a wyciąga od ciebie pieniądze?
  Czy liderem jest osoba proponująca ci poprawę twojego zdrowia, a dająca truciznę?
  Czy liderem jest ktoś kto mówi „kocham cię”, a zdradza na każdym kroku?

  Powyższe przykłady z życia, wcale nie biznesowego, powinny dać ci do przemyślenia.
  Jakim człowiekiem chcesz być – manipulantem, oszustem, czy prawdomównym przywódcą?

  Dodatkowo cały czas możesz być kuszona/y, aby zejść z obranej drogi i co jakiś czas podrywać kolejne rzesze pragnących iść za tobą. A następnie porzucać.
  Jeśli jesteś prawdziwym liderem, to masz swoją tarczę, która cię obroni.
  A najlepszą twoim „defensorem” jest zgodność twoich słów z działaniem,
  bo to powoduje, że przyciągasz ludzi, którzy idą za tobą i realizują swoje zadania.
  Jest to o tyle ważne, że żyjesz w epoce fake newsów (fałszywych informacji)
  i jeśli nie weryfikujesz ich, to przekazujesz nieprawdę innym.
  To nie budzi zaufania, a tym bardziej szacunku.

  Dlaczego?
  Ponieważ nieważne kim jesteś, skąd pochodzisz, jaki masz kolor skóry i jakiego wyznania jesteś. Za to BARDZO ważny jest sposób w jaki podchodzisz do biznesu, ludzi, itd. Czy twoje słowa współgrają z tym co robisz w rzeczywistości.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skutecznyclub.pl polecił Partner o ID: 188

Share via
Przewiń do góry
Send this to a friend