Zaznacz stronę

Codziennie gdzieś pędzimy, mamy coraz to więcej na głowie, coraz to bardziej się zapętlamy we własnym życiu. W miarę, jak nasze codzienne harmonogramy stają się coraz bardziej zatłoczone, listy rzeczy do zrobienia rosną, a zobowiązania muszą być podjęte, stopniowo, porzucana jest prostota. Zaczynamy być uwarunkowani, aby znaleźć sposoby, aby stworzyć więcej tego „ruchliwego życia”, myśląc, że jest to sposób na życie, kiedy naprawdę zapomnieliśmy jak żyć.


Czy pamiętasz, kim byłeś, zanim świat powiedział ci, kim być?

 

Łatwo jest wpaść w nadzieje i marzenia innych. Przestać żyć swoim życiem.

Zaczynamy się zmieniać, aby zaimponować innym, aby spełnić ich oczekiwania / standardy. Pamiętając, co chcielibyśmy stworzyć z naszego życia, nie dla innych, ale dla nas samych, zaczynamy rezygnować z idei, poddajemy się innym ludziom, zaczynamy spełniać ich marzenia.
Wszyscy możemy doświadczyć prostoty na różne sposoby, może się ona różnić dla każdego z nas, ale jednak większość ludzi może to odczuć po prostu przez poddanie się i docenienie chwili, takiej jaka jest.
Nawet jeśli spełnienia i osiągnięcia można osobiście zdobyć dzięki aktywnemu trybowi życia, posiadanie ich zbyt wiele nie przyniesie ci przestrzeni do odczuwania wewnętrznego spokoju, radości i prostych przyjemności życia. Nie ma sposobu na całkowite uniknięcie zobowiązań, które musisz zrobić, nie ma co do tego wątpliwości, ale chodzi o uproszczenie umysłu, który pozwoli ci doświadczyć podstawowego piękna życia.

Sposoby na stworzenie prostego życia

1. Jakie dobra materialne są naprawdę warte?


Bardzo łatwo jest przywiązać się do naszych telefonów, komputerów, telewizorów, wysokiej jakości ubrań, akcesoriów itp. Kiedy już je mamy, chcemy ich więcej, poświęcamy się za gonitwą za nimi. Najnowszy telefon, wypasiony samochód, najdroższa kolekcja ubrań. Gonimy za tym, pracujemy całymi dniami, żeby móc pozwolić sobie to kupić, kiedy nagle uświadamiamy sobie, że gdzieś nam uciekł czas na te wszystkie gonitwy. Zadaj sobie pytanie, który z tych materialnych dóbr naprawdę jest tego warta? Uwolnij się od zależności od tych rzeczy i ciesz się prostotą używania mniej.

2. Zastanów się, kto jest dla ciebie naprawdę ważny.

Jeśli stale będziemy spotykać się z innymi tylko po to, by wywierać na nich presję, będziemy tęsknić za otaczaniem się ludźmi, którzy naprawdę troszczą się o nas. Nie ma potrzeby być z innymi, którzy tylko dają ci wszystko oprócz miłości. Masz wybór, aby zobaczyć i wybrać, kto naprawdę jest wart twojego czasu, a ci, którzy nie są, spokojnie zaczną opuszczać twoje życie.

3. Rezygnacja z kontroli.

Próba uczynienia rzeczy „doskonałymi” przez cały czas może być stresująca. Kładziemy duży nacisk na nas samych i oczekujemy, że nasze standardy zostaną spełnione dokładnie w taki sposób, w jaki je planujemy. Czasami jednak jest tak, że bez względu na to, ile pracy włożymy w to, w pełni nie zauważymy zmian w życiu, które mogą nas wyprzedzić. Zamiast podkreślać wyniki, spróbuj dodać prostotę i ciesz się podróżą do celu. Twoje marzenia i cele mogą być nadal planowane, ale bądź otwarty na zmiany i szanse, które pojawią się na Twojej drodze.

4. Ciesz się prostymi chwilami.

Możemy łatwo wpaść w pułapkę gonitwy i mieć mniej czasu na robienie zajęć, które lubimy robić, możemy nawet nie pamiętać, kiedy ostatni raz czytaliśmy książkę nad wodą, lub wzięliśmy długą kąpiel z muzyką. Inwestuj czas dla siebie, ciesząc się wyborem prostych przyjemności, raz lub jeśli masz czas dwa razy w tygodniu. Stworzenie dla siebie tego wolnego czasu będzie miało uspokajającą zmianę w twoim życiu, nie będzie potrzeby pośpiechu w czasie, ale będziesz miał więcej czasu.

5. Uśmiech.

Jak już pewnie doświadczyłeś nieraz, życie nie zawsze będzie wypełnione tęczami i różowymi okularami. Mimo wszystko nauczyć się uśmiechać. Wpuść ten uśmiech na stałe do swojego życia. Zwykły uśmiech może to być przypomnienie, że podejmując proste działania, możemy doprowadzić nas z powrotem do punktu, ciesząc się pięknem obecnej chwili i prostotą życia.

Ciesz się życiem

Jest to cały proces i nawet jeśli nie możemy całkowicie uciec od naszych obowiązków, istnieją różne sposoby radzenia sobie z naszym codziennym życiem w bardziej korzystny i radosny sposób.
Wszyscy mamy różne znaczenia słowa „doskonały” i staramy się osiągnąć jak największą doskonałość we wszystkim, co robimy, ale próba dążenia do tego stanu może doprowadzić do rozczarowania. Pamiętaj, że nic nie jest doskonałe, ale za każdym razem, gdy próbujesz stworzyć prostotę w swoich działaniach, akceptujesz niedoskonałość tego, co jest przed nami i nie ma tam czasu marnowanego, żaden czas na ścieżce nigdy nie jest zmarnowany.


 

(Wyświetleń: 13, dzisiaj: 1)
Katarzyna Mazurkiewicz
Psychologia, naturopatia, alternatywne terapie. To wszystko czym zajmuję się na codzień. Dzięki projektowi, który poznałam udało mi się połączyć pasje z pracą. Na codzień zajmuję się przekazywaniem wiedzy o zdrowym życiu, jak również działam w marketingu sieciowym.
Katarzyna Mazurkiewicz

Latest posts by Katarzyna Mazurkiewicz (see all)

Send this to a friend