Prostota życia.

Codziennie gdzieś pędzimy, mamy coraz to więcej na głowie, coraz to bardziej się zapętlamy we własnym życiu. W miarę, jak nasze codzienne harmonogramy stają się coraz bardziej zatłoczone, listy rzeczy do zrobienia rosną, a zobowiązania muszą być podjęte, stopniowo, porzucana jest prostota. Zaczynamy być uwarunkowani, aby znaleźć sposoby, aby stworzyć więcej tego „ruchliwego życia”, myśląc, że jest to sposób na życie, kiedy naprawdę zapomnieliśmy jak żyć.


Czy pamiętasz, kim byłeś, zanim świat powiedział ci, kim być?

 

Łatwo jest wpaść w nadzieje i marzenia innych. Przestać żyć swoim życiem.

Zaczynamy się zmieniać, aby zaimponować innym, aby spełnić ich oczekiwania / standardy. Pamiętając, co chcielibyśmy stworzyć z naszego życia, nie dla innych, ale dla nas samych, zaczynamy rezygnować z idei, poddajemy się innym ludziom, zaczynamy spełniać ich marzenia.
Wszyscy możemy doświadczyć prostoty na różne sposoby, może się ona różnić dla każdego z nas, ale jednak większość ludzi może to odczuć po prostu przez poddanie się i docenienie chwili, takiej jaka jest.
Nawet jeśli spełnienia i osiągnięcia można osobiście zdobyć dzięki aktywnemu trybowi życia, posiadanie ich zbyt wiele nie przyniesie ci przestrzeni do odczuwania wewnętrznego spokoju, radości i prostych przyjemności życia. Nie ma sposobu na całkowite uniknięcie zobowiązań, które musisz zrobić, nie ma co do tego wątpliwości, ale chodzi o uproszczenie umysłu, który pozwoli ci doświadczyć podstawowego piękna życia.

Sposoby na stworzenie prostego życia

1. Jakie dobra materialne są naprawdę warte?


Bardzo łatwo jest przywiązać się do naszych telefonów, komputerów, telewizorów, wysokiej jakości ubrań, akcesoriów itp. Kiedy już je mamy, chcemy ich więcej, poświęcamy się za gonitwą za nimi. Najnowszy telefon, wypasiony samochód, najdroższa kolekcja ubrań. Gonimy za tym, pracujemy całymi dniami, żeby móc pozwolić sobie to kupić, kiedy nagle uświadamiamy sobie, że gdzieś nam uciekł czas na te wszystkie gonitwy. Zadaj sobie pytanie, który z tych materialnych dóbr naprawdę jest tego warta? Uwolnij się od zależności od tych rzeczy i ciesz się prostotą używania mniej.

2. Zastanów się, kto jest dla ciebie naprawdę ważny.

Jeśli stale będziemy spotykać się z innymi tylko po to, by wywierać na nich presję, będziemy tęsknić za otaczaniem się ludźmi, którzy naprawdę troszczą się o nas. Nie ma potrzeby być z innymi, którzy tylko dają ci wszystko oprócz miłości. Masz wybór, aby zobaczyć i wybrać, kto naprawdę jest wart twojego czasu, a ci, którzy nie są, spokojnie zaczną opuszczać twoje życie.

3. Rezygnacja z kontroli.

Próba uczynienia rzeczy „doskonałymi” przez cały czas może być stresująca. Kładziemy duży nacisk na nas samych i oczekujemy, że nasze standardy zostaną spełnione dokładnie w taki sposób, w jaki je planujemy. Czasami jednak jest tak, że bez względu na to, ile pracy włożymy w to, w pełni nie zauważymy zmian w życiu, które mogą nas wyprzedzić. Zamiast podkreślać wyniki, spróbuj dodać prostotę i ciesz się podróżą do celu. Twoje marzenia i cele mogą być nadal planowane, ale bądź otwarty na zmiany i szanse, które pojawią się na Twojej drodze.

4. Ciesz się prostymi chwilami.

Możemy łatwo wpaść w pułapkę gonitwy i mieć mniej czasu na robienie zajęć, które lubimy robić, możemy nawet nie pamiętać, kiedy ostatni raz czytaliśmy książkę nad wodą, lub wzięliśmy długą kąpiel z muzyką. Inwestuj czas dla siebie, ciesząc się wyborem prostych przyjemności, raz lub jeśli masz czas dwa razy w tygodniu. Stworzenie dla siebie tego wolnego czasu będzie miało uspokajającą zmianę w twoim życiu, nie będzie potrzeby pośpiechu w czasie, ale będziesz miał więcej czasu.

5. Uśmiech.

Jak już pewnie doświadczyłeś nieraz, życie nie zawsze będzie wypełnione tęczami i różowymi okularami. Mimo wszystko nauczyć się uśmiechać. Wpuść ten uśmiech na stałe do swojego życia. Zwykły uśmiech może to być przypomnienie, że podejmując proste działania, możemy doprowadzić nas z powrotem do punktu, ciesząc się pięknem obecnej chwili i prostotą życia.

Ciesz się życiem

Jest to cały proces i nawet jeśli nie możemy całkowicie uciec od naszych obowiązków, istnieją różne sposoby radzenia sobie z naszym codziennym życiem w bardziej korzystny i radosny sposób.
Wszyscy mamy różne znaczenia słowa „doskonały” i staramy się osiągnąć jak największą doskonałość we wszystkim, co robimy, ale próba dążenia do tego stanu może doprowadzić do rozczarowania. Pamiętaj, że nic nie jest doskonałe, ale za każdym razem, gdy próbujesz stworzyć prostotę w swoich działaniach, akceptujesz niedoskonałość tego, co jest przed nami i nie ma tam czasu marnowanego, żaden czas na ścieżce nigdy nie jest zmarnowany.

(Wyświetleń: 167, dzisiaj: 1)

5 komentarzy do “Prostota życia.”

 1. Jest takie bliskie mi stwierdzenie, że proste rozwiązania są najlepsze, bo wygrywają.
  Niestety to my sami to wszystko komplikujemy.
  Owszem, zabiegani i zapracowani, na własne życzenie.

  Grafik pomaga, dobra organizacja też.
  Co z tego, skoro lista twoich dziennych zadań nie mieści się na kartce, i to A3!!!
  Doba jest jedna dla wszystkich, wcale nie musisz jej szczelnie wypełniać.
  Kit jesteś czy co? 🙂

  Zła organizacja życia sprawia, że wpadasz w spiralę cudzych marzeń i ambicji. Zamiast samej/mu swoje cele realizować, to bierzesz udział w walce, która tak naprawdę cię nie dotyczy. Jeśli się zorientujesz w porę, jest szansa, jeśli nie, jedziesz tak do końca. Wypalasz się zawodowo i życiowo.

  Takie życie w biegu, znasz je? Praca, dom, dzieci, ich zajęcia, zajęcia poza lekcyjne, twoje zajęcia, kursy, szkolenia … rodzinie i znajomym mówisz „cześć”,
  wracasz do kołowrotka. Czy to był i jest cel twojego życia?

  No, OK. Dobra w epoce cyfryzacji, mediów, itp. są niezbędne. Do nauki, pracy, zabawy. I tu prawda, ich nadmiar powoduje uzależnienie. Jednocześnie nie możesz grac na konsoli, pisać na chacie, rozmawiać i oglądać film. Ups, możesz. Tylko ze szkodą dla każdej z tych czynności. Fajno jest, masz zawsze najnowszy model – czegokolwiek – wszyscy (wg ciebie) ci zazdroszczą. O takie uczucie ci chodziło?

  Są ludzie zbyt oderwani od rzeczywistości, aby dostrzec piękno tego świata. Traktują przy tym innych z dystansem i wolą nimi rządzić, niż z nimi współpracować. I wcale nie o biznes mi chodzi, lecz o zwykłe życie. Czy też otaczasz się podwładnymi i im rozkazujesz? A może wolisz dyskusję, w której każdy ma równo cenny głos?
  Zgoda buduje, i dlatego jeśli chcesz być GURU, to na początku zwyciężysz, ale ostatecznie poniesiesz klęskę, bo odejdą od ciebie. A jeśli będziesz CZŁOWIEKIEM, to zostaną ci wartościowi – na nich powinno zależeć ci najbardziej.

  W swej drodze do celu nie zapomnij, że „nobody is perfect” (nikt nie jest doskonały).
  Dobrze jest czasem zatrzymać się, pogadać z ludźmi, od tak bez sensu, a może pójść do kina, teatru, muzeum, wziąć i przeczytać książkę (niebranżową). ŻYĆ.

  I ten uśmiech, uśmiech na co dzień. Wiem, nie każdy jest życzliwy w stosunku do ciebie, to prawda. To nic, idź swoją drogą, aby potem móc powiedzieć, że przeżyłaś/eś życie jak homo sapiens, a nie jak homo robot.

 2. Często goniąc za dobrami materialnymi, zapominamy o tym c jest na prawdę ważne. Dostęp do globalnej informacji może mocno zakłócać postrzeganie realnego życia, a nawet siebie samego. Gonimy do pracy, spełniając oczekiwania pracodawcy, gonimy do banku z kolejną ratą, gonimy, gonimy… Jak łatwo jest zapomnieć o kimś bliskim i o czymś bardzo ważnym jak relacja, a gdy zapominamy o relacji z parterem, rodzicem, dzieckiem… tego się już nie do goni! To przeminie i ważność i kontrolę nad Naszym życiem przejmie pospiech i błahe sprawy innych osób,które też przeminą z czasem.
  Zatrzymałam się na chwilę i pomyślałam, czy Prawdziwa relacja jest wśród osób mieszkających pod jednym dachem…czy można zbudować dobrą relację nawet będąc od siebie czasami daleko.. Tak jak tradycyjne rodziny z bogata historią budujemy latami tak relacje nabierają na wartości i lśnią jak diament po wielu latach dbania o nie. To proste codzienne chwile są tym diamentem i mogą dać Nam radość z życia.
  Pozdrawiam serdecznie
  Kasia Kornalewicz

  1. Mimo iż żyjemy w epoce cyfrowej, to liczą się ludzie. Bez nich nie powstałyby te wszystkie fantastyczne rzeczy. Co zrobią ludzie, którym wyłączy się prąd? Umrą? Uzależnieni od technologii mogą mieć problem, a ci, którzy są ponad TO, dadzą sobie radę.

 3. To kwestia mieć a być. W życiu liczy się szczęście, zdrowie, miłość, a tego nie da się kupić. Człowiek potrzebuje dobrych relacji, uczuć, emocji, doznań. Obecnie stres, samotność, gonitwa nie wiadomo za czym nie pozwalają żyć pełnią życia. Czas zdecydować co dla nas jest ważne, jak to osiągnąć i jaką zyciową cenę można zapłacić.
  Powodzenia!

 4. Suma drobnych radości daje czasami więcej szczęścia w codziennym życiu niż niewiadomo jak staranne dobrane i zaplanowane wydarzenia. Trzeba je tylko zacząć dostrzgać z życzniwością, że są…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skutecznyclub.pl polecił Partner o ID: 188

Share via
Przewiń do góry
Send this to a friend