Postawa lidera

Ludzie podążający, nieprzekonani do siebie czy idei, mają słabą postawę mentalną oraz proszące zachowanie. Dlaczego? Bo jeszcze nie podjęli prawdziwej decyzji o staniu się dojrzałym liderem.

Są przestraszeni, niepewni tego co mówią, nawet nie mają pojęcia co reprezentują, dlatego już sam ich widok i sposób przekazywania informacji o idei jest kompletnie niewiarygodny.
Postawa lidera mocno odróżnia się od postawy ludzi podążających. Lider jest pewny swoich racji i poglądów, umie argumentować swoje racje i je bronić przed atakami i sceptykami.

Wierzy mocniej i jasno widzi wizję dla której się angażuje, dzięki czemu jest przekonywujący i wiarygodny. Czy zauważyłeś na podstawie obserwacji innych liderów, że najlepsi liderzy są bezgranicznie oddaniu wizji i idei? Chcą osiągać jak najlepsze rezultaty i efekty swoich działań?

A jak wygląda to u Ciebie? Myślałeś kiedyś o swojej postawie?

Tajemnica bycia liderem, to stawać się każdego dnia silniejszą osobą. Wewnętrznie silniejszą osobą, a klucz do tego jest tylko i wyłącznie w Twojej głowie. Wola działania i silne zdecydowanie to bardzo ważny aspekt w kształtowaniu lidera.Na postawę wpływa nastawienie do tego „co robię”. Lider gra by wygrać, osiągać wyniki, chce zwyciężać.

W głowie warto aby były same pozytywne myśli odnośnie idei którą reprezentujesz, oraz silne, mocne stany. Lider promieniuje blaskiem – zero narzekania! Ma jasną wizję dokąd zmierza, co chce osiągnąć i dlaczego to wszystko jest dla niego ważne. Dlatego ma silną postawę – wie, o jaką stawkę zaczął grać

.
Nie sądzisz, że sceptyczny lider to nie lider?

Co mają od niego czerpać inni ludzie? Jaką energię rozsiewa wokoło narzekająca osoba.Lider jest pozytywny i promieniuje pasją do tego co robi. Emanuje z niego siła, jakby był niezwyciężony. Skuteczny lider podjął decyzję, zatem jego postawa jest silna i konkretna – ufa sobie.

Ludzie ciągle zapominają, że należy się cieszyć swoją pracą, a tym bardziej liderzy muszą spójnie wyrażać swoje zadowolenie z tego kim są, co robią i dokąd zmierzają.
Postawa lidera to aktywne działanie dzień po dniu w kierunku który jest dla niego ważny. Postawa to siła przekonania, że to co skuteczny lider robi, jest dla niego bardzo ważne i potrzebne ludziom.

Dlatego ma dużą wewnętrzną siłę, oddziałującą na innych. Zaraża ludzi swoją wizją i sprawia, że inni chcą do niego dołączać.
Postawa jest dla lidera wszystkim. To postawa czyni go właśnie liderem.
Jako lider bądź nastawiony na sukces. Wytrenuj się w takim myśleniu, że porażka w ogóle nie wchodzi w grę. Działasz aż do zwycięstwa, bez innych opcji.

Lider nie może grać by nie przegrać, lider gra by wygrać. Interesują go rezultaty i wyniki, chce doprowadzać sprawy do końca. Osiągać zamierzone cele.

Wyobrażasz sobie kapitana drużyny, który nie wierzy? Nie ma pewności? Nie dodaje otuchy? Nie świeci przykładem?
To jaka będzie jego drużyna? Jaka tam będzie energia? Morale? Stan ducha zespołu?

Zupełnie inną postawę mają ludzie którzy grają by wygrać, a zupełnie inne podejście i nastawienie mają ludzie, którzy grają by nie przegrać.
Lider chce wygrywać, nie wstydzi się tego, że chce być zamożny, odnosić sukcesy, chce mieć wpływ na świat i ludzi, chce realizować swoją pasję i misję skutecznie. Wie, że to co ma do przekazania jest światu potrzebne i zrobi wszystko, aby osiągnąć efekt, oczywiście nikogo nie krzywdząc.
Postawa lidera jest wszystkim – to najważniejszy czynnik który wyróżnia go od innych ludzi. Jest zaangażowany w realizację swoich celów, bo mu na tym zależy.

Chcesz zostać skutecznym liderem? Skontaktuj się, poznaj skuteczny klub i dołącz do naszej społeczności. Przejdziesz szkolenia, poznasz praktyczne narzędzia do realizowania zadań lidera i osiągniesz sukces osobisty oraz zawodowy.

Odbierz 4 specjalne nagrania wideo, z których dowiesz się m.in. jak krok-po-kroku znaleźć wiarygodną, stabilną i bezpieczną firmę do współpracy


(Wyświetleń: 212, dzisiaj: 1)

1 komentarz do “Postawa lidera”

 1. Robert Czaplejewicz

  Biorąc pod uwagę, że słowo lider oznacza „prowadzić”, zatem to ON prowadzi kogoś, a nie ktoś JEGO. Jest jako przywódcą, za którym idą ludzie.
  Lecz nie mogą być ciągnięci, bo nic z tego nie będzie.
  Muszą widzieć lidera, musi on być na przedzie.

  Wymieniona „postawa” wcale nie dotyczy tylko i wyłącznie działań w marketingu sieciowym. Idziesz do lekarza, prawnika, hydraulika, mechanika, piekarza, bo co?
  Owszem, skoro musisz to musisz. A gdy masz wybór – jaką osobę wybierasz?
  Taką, która pokazuje Ci, że pomoże Tobie, czy taką, która na wejście pokazuje:
  „nic mi się nie chce”, „mam 2 lewe ręce”?

  Ta postawa wynika z wiedzy i doświadczenia, a poparta jest jasnym, ściśle określonym i wyznaczonym celem, połączonym z wizją sukcesu.

  To prawda, narzekająca osoba pociąga za sobą innych jak wir, z którego bardzo trudno się wydostać. Nie może być liderem. 🙁

  Lecz nie do końca zgodzę się, że lider nie może narzekać – konstruktywne narzekanie daje burzę mózgu i pojawia się rozwiązanie. Dla siebie lub dla innych, idących za nim.

  Wg mnie, oprócz tych cech wymienionych w artykule, lider powinien być ludzki.
  No bo jeśli działa tylko i wyłącznie jak automat, to staje się maszyną, a czy maszyna przyciągnie ludzi…na dłużej?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skutecznyclub.pl polecił Partner o ID: 188

Share via
Przewiń do góry
Send this to a friend