Sukces, porażka, upadek, sukces, czyli „Pieniądze są $exy” – autobiografia Fryderyka Karzełka

Jakiś czas temu dostałam od Fryderyka i to z autografem! jego książkę o bardzo wymownym tytule „Pieniądze są sexy”.

Muszę przyznać, że tytuł mnie dość zaintrygował. Dlaczego?

Ponieważ, Fryderyk pisze o swoich doświadczeniach życiowych, o prowadzonych biznesach, upadkach i wzlotach, o tym, jaki wpływ wywarły one na jego dalsze losy. Pisze o swojej wielkiej miłości do żony Joanny, o ludziach, których spotykał i spotyka w swoim życiu, o swoich mentorach i przewodnikach życiowych.

Książkę, czyta się znakomicie gdyż jest napisana prostym i zrozumiały językiem. Dla mnie to poradnik i przewodnik, mojego rozwoju osobistego, bo dlaczego mam nie skorzystać z rad i doświadczeń człowieka, który przeżył wzloty i bolesne upadki (bankructwo) a mimo to osiągnął sukces. Zdobył niezależność finansową, i to tu w Polsce.

Cieszy się zdrowiem, szczęściem rodzinnym i powszechnym uznaniem, ludzi, którzy go szanują i czerpią od niego wiedzę, dobrą energię i motywację do działania. Zdaniem autora „..Gdy dokonujemy autorefleksji, podsumowując pewien etap życia czy ostatnie wydarzenia, dajemy sobie także prawo do błędów. One też są po coś….”

Przeczytałam tę książkę dwa razy, aby dogłębnie zrozumieć mechanizmy, które rządzą w świecie i jaki wpływ mają one na moją osobę.

Doszłam do wniosku, że nie będę przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, natomiast muszę a właściwie chcę mocniej popracować nad tym obszarem mojego życia, w którym mogę dokonywać zmian.
Jak pisze Fryderyk …” nie chodzi tu o to, aby robić byle, co, byle, jak, ale by robić cokolwiek i być za to odpowiedzialnym…”

Czytając, poszłam za radą i autora i zrobiłam swoje „koło życia”, zobaczyłam, w którym obszarze muszę jeszcze popracować, aby w pełni cieszyć się życiem? Dlaczego warto zaczynać dzień od uśmiechu, dobrego słowa, z pozytywnym nastawieniem i oczywiście przemyślanym planem działania? Zrozumiałam jak ważne jest planowanie, a także mądre zarządzanie czasem i pieniędzmi.

Nauczyłam się określać swoje wartości, wyznaczać cele, że, jednak warto marzyć i nie poddawać się, mimo, że „wieje wiatr”, jest „mega zimno” i gdy wydaje się, że nic się nie udaje, to warto iść do przodu.

Ćwicząc sześć cnót: samodyscyplinę, wytrwałość, cierpliwość, konsekwencję, koncentrację, uważność można osiągnąć wiele. Systematycznie zapisywałam swoje przemyślenia, ciekawe i motywujące zdania po to, aby się zainspirować, przemyśleć różne sytuacje, które się dzieją w moim życiu, aby doskonalić swoje „koło życia”, Fryderyk nazywa go – „Heksagon szczęścia” i po prostu w pełni korzystać z życia.

Moja rada może być jedna, jeżeli chcesz coś w życiu zmienić a nie wiesz jak, to sięgnij po tę książkę, aby przeczytać, może nawet kilka razy, pojąć tę wiedzę i zacząć ją stopniowo wykorzystywać i wdrażać w życie.

Polecam!
I życzę powodzenia!

(Wyświetleń: 104, dzisiaj: 1)

4 komentarze do “Sukces, porażka, upadek, sukces, czyli „Pieniądze są $exy” – autobiografia Fryderyka Karzełka”

 1. Robert Czaplejewicz

  W życiu każdego człowieka zdarzają się wzloty i upadki, dzięki nim człowiek wie, że żyje. Niejeden los ludzki nadawałby się nie tylko na biografię, ale na super biografię.
  Rady, które są opisane, taka swoista droga życia, to podstawa wielu sukcesów ludzi biznesu, z tym że…
  …wymienione „koło życia” powinno być przedstawiane młodym ludziom, gdy dopiero ma się zacząć ich kariera, nawet wtedy gdy są jeszcze dziećmi. Zwrócenie uwagi na istotne rzeczy, a ograniczenie lub nawet pozbycie się nieistotnych, mało ważnych elementów swojego życia mogłoby wielu osobom pomóc potem, w ich przyszłości.
  Właśnie dlatego, że wieje wiatr, jest zimno, pod górę, należy się zatrzymać, przeanalizować swoje działanie, określić swoje wartości, naprawić co jest zepsute i ruszyć w drogę tak, aby zrealizować swoje cele.
  Sexi flexi jak śpiewa nasza Natalia Kukulska – trzeba być giętkim, elastycznym, umieć dostosowywać się do sytuacji, po to aby móc odpowiednio reagować i właściwie działać…analiza…korekta…działanie – droga do sukcesu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skutecznyclub.pl polecił Partner o ID: 188

Share via
Przewiń do góry
Send this to a friend