Luka

Luka to rozdźwięk pomiędzy potrzebami i oczekiwaniami, a realnym światem i rzeczywistością

Każdy człowiek ma inny system napędowy życia. Jednych ludzi napędza do działania obszar rodziny, wszystko co robią, osiągają dla niej. Innych ludzi motywuje kariera, pieniądze, władza, związek, zdrowie czy rozwój. Każdy człowieka ma swoje potrzeby materialne i psychologiczne, które chce, a niektóre musi zaspokajać.

Zadałeś kiedyś sobie pytanie:

Czego w tej chwili najbardziej brakuje w twoim życiu?

Niby proste pytanie, prawda? A jednak zmusza, aby na chwilę się zatrzymać i pomyśleć. Czego brakuje? Pieniędzy? Czasu? Spokoju? Poczucia głębszego sensu tego co robimy? A może radości z życia? Poczucia szczęścia czy sukcesu?
Luka to różnica, między tym, jak jest, a tym, do czego zmierzam. Tak naprawdę, to jest pewien motor napędowy ludzi, który ich motywuje, dodaje im siły, wytrwałości, mobilizuje i koncentruje na działaniu.

Zawsze znajdzie się coś, czego nam w życiu brakuje, za czym gonimy i czemu się poświęcamy. Jednak jak pokazuje samo życie – nie zawsze to jest to, co jest ważne naprawdę dla nas lub nawet potrzebna. Często nieświadomi własnej drogi życia, poświęcamy swoje zdrowie, czas, rodzinę w imię czegoś, co jak się później okazuje, nie uszczęśliwiło nas do końca. Ewidentnie widać to u osób które mają już jesień swojego życia – mówią, że mogli inaczej żyć, na co innego zwracać uwagę, czemu innemu się poświęcać.

Z jednej strony realny świat to ten który jest, to nasza praca, rodzina, dom, codzienne obowiązki i zadania, spędzanie czasu wolnego. Z drugiej strony mamy aparat kreowania marzeń, który dzięki sile wyobraźni pokazuje jak może być, co można mieć, jak można żyć. To ta luka, różnica między tym jak jest a tym jak może być, powoduje, że skupiamy się na działaniu i zaangażowaniu w codzienny proces realizacji.
Luka wywołuje “napięcie” które zamienia się w motywacje, a jeśli te rzeczy które chcemy mieć są dla nas ważne, budzi się w nas determinacja i konsekwencja w tym działaniu.

Nie ma nic w tym złego, że człowiek dąży do czegoś, a nawet jest to najważniejsza jego siła, która w ogóle decyduje o przetrwaniu, rozwoju i osiąganiu zamierzonych celów. Problem jest wtedy, kiedy to, czego pragniemy i naprawdę chcemy najbardziej, rozmija się z tym, co faktycznie robimy.

Na przykład, chcemy więcej czasu dla rodziny, a pracujemy w systemie pracy, gdzie nigdy tego czasu nie zdobędziemy, bo wymieniamy czas na pieniądze. Zatem aby zapewnić byt rodzinie, musimy odpowiednią liczbę czasu pracować, aby zarobić na świadczenia.
Chcemy więcej pieniędzy, a zdobywamy je w systemie zarabiania, który nie pozwala ich mieć więcej, bo także ich ilość, zależy od doby. Doba jest ograniczona, zatem nie da się zarabiać więcej, bo kiedyś trzeba spać, jeść i odpoczywać.

Są także osoby, które pragną wolności i niezależności, to jest ich luka miedzy tym, co mają a tym, czego pragną. Jednak znów często występuje problem, że ich życie, praca czy biznes, nie są system, który zagwarantuje im wolność. Aby zdobyć i wypracować niezależność, czyli mieć czas i pieniądze, potrzebny jest odpowiedni system, który to umożliwi.

Wszystkie potrzeby które musimy zaspokajać, takie jak bezpieczeństwo, chęć osiągania sukcesu, zarabianie pieniędzy, uznanie, szacunek, miłość, rodzina, przynależność do jakieś grupy, znajomi, odpoczynek i relaks – tworzą w nas uczucie luki, między oczekiwaniem i pragnieniem, a tym, co jest realnie.

Na szczęście, człowiek może mieć marzenia, a później zdecydować, aby je realizować.

Ważne jest zatem, aby po pierwsze, dobrze sprecyzować pragnienia i cele, aby zaspokoić nasze faktycznie ważne potrzeby. Po drugie, ważne jest to, aby mieć system i sposób, aby to czego pragniemy ( np.sukces, wolność, więcej czasu) mogło się ziścić. Bo w większości przypadków tak niestety nie jest.

Widzisz, my w Skutecznym Klubie uczymy budowania systemu, który pozwala osiągnąć i wypracować wszystko to, czego człowiek potrzebuje.

Począwszy od zdrowia, lepszych finansów, rozwoju osobowego, aż do osiągania większej ilości czasu i kreowania stylu życia na wysokim poziomie. Jeżeli u ciebie także czujesz lukę, między twoimi oczekiwaniami, a realiami, to już czas aby coś zrobić.

Jeżeli jesteś otwarty na kawę i przyjrzenie się naszemu przedsięwzięciu, skontaktuj się z nami i zobacz sobie na spokojnie, jak to co robimy, może pomóc i tobie.

Odbierz 4 specjalne nagrania wideo, z których dowiesz się m.in. jak krok-po-kroku znaleźć wiarygodną, stabilną i bezpieczną firmę do współpracy

(Wyświetleń: 82, dzisiaj: 1)

3 komentarze do “Luka”

 1. Skoro to czytasz, to zapewne należysz, do większości osób,
  która nie zadaje sobie pytania o swoje własne potrzeby,
  bo… jesteś tak zaganiany/zapracowany, że nie masz na to czasu.
  Nauczona/y jest działania na akord, bez zastanowienia, bez refleksji.
  Oczywiście można z tym polemizować, bo przecież planujesz niemal wszystko.
  Z tym że akurat tak się dziwnie składa, że niekoniecznie te sprawy,
  o których myślisz, są naprawdę ważne.
  Pisząc wprost, nie zdajesz sobie z tego sprawy.
  I tak żyjesz i żyjesz, z dnia na dzień.

  Sęk w tym, że nauka dla nauki, praca dla pracy, a życie dla samego życia
  sensu wielkiego nie mają, bo nie stwarza to możliwości do zostawienia
  czegoś wartościowego po sobie. Gdy czytasz biografie znanych ludzi,
  to w wielu przypadkach (tak, nieraz tych których lubisz) ich działanie
  pozostawiało pewien niesmak w rodzinie, czy wśród znajomych.
  Wielcy ludzie, stworzyli dzieła, a pozostawili luki…

  Czy na pewno brakuje ci tego o czym mówisz i dlaczego/dla kogo to robisz?
  Zobacz na takie (zapewne bliskie tobie) przykłady:
  Pracujesz po godzinach dla rodziny – to dlaczego z nią nie spędzasz czasu?
  Spotykasz się ze znajomymi – to dlaczego patrzysz ciągle w ekran, zamiast rozmawiać?
  Chcesz być zdrowy – to dlaczego palisz, pijesz, źle się odżywiasz?

  Jeśli określasz właściwie swoją lukę i podchodzisz poważnie do usunięcia
  tego ubytku, to masz szansę na wypełnienie jej tym, czego ci tak naprawdę brakuje.
  Skupienie się na realizacji i wytrwanie w postanowieniu może ci w tym pomóc.

  Co do marzeń i ich realizacji, to już nie jeden raz widzę, że „marzenia się spełnia”,
  a nie „marzenia się spełniają”, bo gdy stoisz i nic, absolutnie NIC nie robisz,
  aby się one spełniły, to są to tylko mrzonki.
  Pomijam fakt, że możesz spotkać na swojej drodze kogoś,
  kto spełni twoją zachciankę (za ciebie).
  Tylko ile takich przypadków znasz i czy tobie się taka sytuacja przytrafiła?

  Niestety duża część społeczeństwa nie potrafi określić swoich rzeczywistych potrzeb, nie umie ich realizować (gdy je sobie uświadomią) i twierdzi, że nie zna nikogo, kto mógłby siąść i porozmawiać na ten temat…na temat „czego brakuje ci w życiu:. 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skutecznyclub.pl polecił Partner o ID: 188

Share via
Przewiń do góry
Send this to a friend