Jak stać się skutecznym liderem?

 

Liderem nikt się nie rodzi – to dobrowolne postanowienie.

Kiedy człowiek podejmuje decyzję o transformacji życia, zaczyna się proces stawania się liderem – długi, trudny proces, często pełen bólu rozwojowego, zmiany obrazu siebie i swoich nawykowych przekonań. Bo osoba zależna, zaczyna wchodzić na drogę niezależności, a to rodzi odpowiedzialność i przejęcie kontroli nad swoim życiem.
Skuteczny lider, to osoba która podjęła świadomą decyzję, która uwalnia od zahamowań i wątpliwości.
Zaczęcie przewodzenia a zaprzestanie oczekiwania, wymaga konfrontacji ze swoją samooceną, przekonaniami czy wiarą w siebie. A to często nie jest przyjemne, gdyż jako liderzy, ludzie są oceniani, wystawieni na publiczną krytykę, czy odrzucenie.

Dlatego tak niewielu ludzi jest prawdziwymi liderami, bo tak naprawdę – nie odważyło się ostatecznie wejść świadomie w tę rolę życia.

Dlaczego stanie się skutecznym liderem wymaga silnej decyzji? Bo spójność wewnętrzna jest kluczem. Prawdziwy lider, nie może mieć konfliktów wewnętrznych, ani rozterek – działać czy nie działać. Jego siła przebicia i siła przekonania biorą się z tego, co lider myśli, co czuje, co mówi. Zatem ma przemyślane czego pragnie, dokąd chce zmierzać, oraz dlaczego jest to dla niego ważne.
Wizja określa siłę lidera – to jest drugi czynnik stania się liderem. Osoba lidera inspiruje ludzi, aby dołączyli do wizji, która może ulepszyć życie. Dlatego lider ma dużą energię działania, bo ma jasną wizję przyszłości. To daje mu dużą skuteczność działania, bo wie – czego pragnie dla siebie i innych.

Odbierz 4 specjalne nagrania wideo, z których dowiesz się m.in. jak krok-po-kroku znaleźć wiarygodną, stabilną i bezpieczną firmę do współpracy

Jedno z najważniejszych pytań życia, to „czego pragnę” jest kluczowym pytaniem człowieka, który chce być skutecznym liderem. Warto zatrzymać się na chwilę i odnaleźć głęboko odpowiedź na pytanie – „czego naprawdę chcę”, określić swoją drogę, wizję i wyruszyć w świat jako lider, zabierając
innych ludzi ze sobą.
Trzecim elementem zostania skutecznym liderem, to świadomość, dlaczego ta droga, cele, wizja – dla mnie ważne. Lider ma bardzo silne wewnętrzne poczucie ważności – nazywam to misją. Misja życia, drogi, roli lidera – to siła, która włącza determinacje, nieustępliwość, odwagę i wytrwałość.
Każda osoba która została wybitnym liderem, dużo uwagi przywiązywała do głębszych przemyśleń na
temat poczucia ważności swojej wizji. Czym głębsze przemyślenie, tym silniejsza decyzja, a czym
silniejsza decyzja, tym skuteczniejsze działanie w kierunku celów.

Kiedy rodzi się w ludziach prawdziwa świadomość celowego życia, pociąga za sobą narodziny odwagi i śmierć potrzebowania innych za którymi do tej pory szli. Rodzi się odwaga która pociąga za sobą aktywność działania, dzięki której lider realizuje swoje zdania przybliżając się do celów.

Skuteczność lidera rodzi się w momencie wzięcia odpowiedzialności za siebie, w chwili postanowienia
o rozpoczęciu pracy nad sobą, aby lepiej służyć wizji oraz ludziom którzy postanowili ją realizować.
Moment w którym narodziła się świadomość, że nasza ścieżka życia, którą postanowiliśmy iść, staje się drogą dla innych ludzi, którzy jeszcze nie dojrzeli do bycia liderem, to moment wzięcia
odpowiedzialności za innych ludzi.

Co może pomóc taką decyzję podjąć, aby zacząć samemu kształtować swój los i zostać skutecznym
liderem? Świadomość nieuchronnego, bezpowrotnego przemijania czasu. Nigdy go nie zatrzymamy, oraz nie cofniemy. Zatem mamy jedną szansę na to, aby wybrać drogę skutecznego lidera.

Jeśli interesuje Cię jak to zrobić skutecznie, skontaktuj się i poznaj jak zostać skutecznym liderem, oraz
zobacz gotowe narzędzia nowoczesnej ekonomii, abyś zbudował pełną niezależność jako lider.

 

(Wyświetleń: 104, dzisiaj: 1)

2 komentarze do “Jak stać się skutecznym liderem?”

 1. Podjęcie jakiejkolwiek decyzji, to początek wszystkiego.
  Ważne, aby twoja decyzja była świadoma, bo tylko wtedy w ostatecznie pozbywasz się swoich ograniczeń. A gdy masz dodatkowo solidne podstawy jesteś w stanie wytrwać w swoim postanowieniu.

  Nie tylko lider dokonując wyboru musi liczyć się z krytyką, wieczną ocenę i na sytuacje nie zawsze dla niego przyjemne. Wybierasz szkołę, idziesz na studia, poznajesz kogoś – tu też jeśli wychodzisz z pewnego przeznaczonego dla ciebie nurtu i odchodzisz od czyichś ideałów, to masz wielką szansę na spotkanie się ze sprzeciwem.
  Ulegasz, przegrywasz, idziesz swoją ścieżką – jesteś pionierem.

  A dlaczego taki wiele osób nie zostaje liderami?
  Nie wiedzą, że mogą, nie wiedzą że chcą, nie wiedzą jak to zrobić i nie ma kto nimi pokierować jeśli taką drogę obierają (lider też ma potknięcia, jest człowiekiem).
  Prawda, liderem się ludzie nie rodzą, bo gdyby działała tu genetyka, to para geniuszy dawałaby życie nad geniuszowi, a tak nie jest. To samo w przypadku rodziców „upośledzonych życiowo” (nie umysłowo) – ich dziecko nie miałoby szansy na normalne, a tak naprawdę takie życie jakie sobie wymarzy.

  Konflikty wewnętrzne, brak wizji i brak świadomości to rzeczywiście
  podstawowe elementy, które powodują, że liderem nie jesteś.

  No powiedzmy szczerze – czy jako człowiek rozchwiany emocjonalnie
  możesz być wzorem dla swoich ludzi?
  A gdy nie masz wizji, gdy nie patrzysz w przyszłość, nie potrafisz przewidywać – to nawet nie wiesz co się stanie, jaki efekt odniesie twoje działanie.
  No i czy będąc nieświadomą/ym kierunku, który obierasz, to prowadzisz ludzi
  we właściwą stronę?

  A skoro, jak pisze autor, tempus fugit (czas ucieka) – znajdziesz czas na odpowiedź, czy chcesz być skutecznym liderem, czy nie?

 2. Marzena Hryniuk

  Dzisiaj wiem kim i kim chcę być.Znam swoją wartość wiem co chcę robić co chcę osiągnąć .
  Mam swoje cele oraz marzenia znam swoje micne strony i wciąż poznaję siebie i odkrywam nowe możliwości w sobie.
  A wszystko to jest dzięki działaniu .
  Że robię to co chcę robić w życiu że wciąż się uczę i wprowadzam w życie że staję się praktykiem
  Zaczęłam otaczać się ludźmi którzy pomagają mi wzrastać daja mi siłę i energię do dalszego działania.
  Wiem również że to ja decyduję o swoim życiu i pokazuję ti swoją postawą i przykladem .
  Wiem co jest dla mnie dobre i szukam pozytywnych ludzi po to aby wspólnie budować zespół

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skutecznyclub.pl polecił Partner o ID: 188

Share via
Przewiń do góry
Send this to a friend