Zaznacz stronę

Postawa – jest wszystkim.

Każdy człowiek który osiągnął jakikolwiek sukces wie, że najważniejsze jest to – jak zaczynasz. A na początku drogi, bardzo często mamy głównie tylko postawę, nastawienie na to, do czego zmierzamy. Kiedy startujemy po lepsze życie, często nie mamy doświadczenia, kapitału, pomocy, zespołu, umiejętności. Niekiedy nie mamy nic, teoretycznie. Jednak udaje się, dokonujemy przełomu, doprowadzamy dany projekt do realizacji, osiągamy cele, dlaczego? Bo najprawdopodobniej mieliśmy odpowiednie nastawienie.

Potrzebujesz idealnego, dobrego nastawienia, nakierowanego na dobre emocje, relacje i zdrowy optymizm. Nastawienie rodzi odpowiednią postawę do spraw, ludzi, wydarzeń.  To ona zdecyduje, że mimo wielu “NIE”, ktoś wydaje płytę, pisze książkę, osiąga złoty medal, zdobywa sukces i swoje cele.

Tworzymy życie przez działanie, przez harmonogram działania. Jesteśmy świadomi zarządzania czasem i nie chcemy, aby każda minuta była tracona bezpowrotnie. Nastawienie kieruje uwagę na to, co najważniejsze, daje skupienie i koncentrację na kluczowych sprawach, dotyczących tylko Twojego wybranego kierunku życia.

Idealne nastawienie, nie pozwala Ci się rozpraszać i dekoncentrować na zdarzeniach z nie Twojej ścieżki życia.

Tyle się o tym czyta, tyle się o tym mówi, że każdy może zdobyć wiedzę jak działać, jak zorganizować dzień, jakich ludzi potrzeba do naszych projektów, do naszych wizji i idei, oraz jak nastawieni są do swoich ważnych spraw ludzie sukcesu – a jednak panuje pewne zaślepienie na wzorce zachowań i postaw. Choć wszystko jest już powiedziane i napisane, wystarczy tylko brać i wdrażać to w życie, aby zaprojektować lepszą oraz szczęśliwszą przyszłość, to nadal jest u wielu ludzi brak świadomości.

Ktoś już przeszedł tę drogę, którą Ty chcesz iść, więc na pewno znajdziesz wiedzę i wskazówki, abyś i Ty mógł to zrobić. Jednak potrzebujesz odpowiedniego nastawienia. Potrzebujesz samodyscypliny, energii, pozytywnych myśli i silnego skupienia na celu, o ile ten cel jest naprawdę dla ciebie ważny.

Jeśli masz negatywne nastawienie, jeśli masz zwątpienie, jesteś pesymistą, to grasz rolę ofiary i świat odpowie Ci tym samym. Bez pozytywnego oczekiwania, bez pozwolenia sobie na sukces i szczęście, nic dobrego się nie wydarzy.

Mentalność jest najważniejszym elementem rozpoczynania i podtrzymywania realizacji działania. Głównie właśnie sposobem myślenia różnią się mistrzowie danej dyscypliny od pozostałych. Zauważ, że świat już tak się zmienił, że różnice w osiągnięciach sportowych, wynoszą milimetry lub sekundy. Ciało i sprawność można treningami doprowadzić do perfekcji. A umysł? Co z nim?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak trenujesz swój umysł? Swój sposób myślenia i postrzegania siebie, świata i okazji życiowych?

Oczekuj pozytywnego. Nastaw się na konkretną pracę, na realizację zadań bez względu na to, czy ci się chce czy nie. Zrób pozytywną wizję czego pragniesz, zrób ważność projektu, oraz rozpocznij od pierwszych kroków niezahamowane działanie. Jak najszybciej wejdź w silną postawę osoby, która wie czego chce i to realizuje.

Zacznij dzień od pozytywnego nastawienia. Ciesz się, że mogłeś się obudzić, nie ważne czy jesteś singlem i obudziłeś się sam. Ciesz się, bo lepiej być singlem niż mieszkać z nielubianym i znienawidzonym człowiekiem, który wysysa z Ciebie energię pozbawiając Cię życiowych sił. Zacznij dzień o modlitwy wdzięczności za zdrowie, za życie, świadomość, możliwości czy szanse tworzenia lepszej przyszłości.

Oczekuj pozytywnego, bo jeśli masz dobre nastawienie na robienie dobrych rzeczy, na osiąganie dobrych celów, które nikogo nie krzywdzą, masz dobre intencje w swoich działaniach i zachowaniach, to zaczniesz je przyciągać. Zaczniesz je zauważać, ponieważ  włączysz sobie pewne filtry w swoim umyśle, które będą wyłapywać to, co chcesz.

Twórz okazje do stworzenia własnego dobrego świata i dbaj o to, aby zaprojektować swoje idealne życie, bo zawsze będziesz otrzymywał to co wybierasz. ZAWSZE będziesz otrzymywał to co wybierasz. Wybierz realny optymizm.

Ta świadomość przyszłości wnosi spokój do Twojego zachowania, bo wiesz dokąd chcesz iść. Dobre, psychiczne nastawienie na działanie i wytrwałość, musi być pierwsze przed samym działaniem. Uczę tego od dawna, że świadomość musi być pierwsza przed działaniem.

Zaprojektowanie swojej przyszłości, to zaprojektowanie tego, kim chcesz być, oraz jakie tożsamości chcesz grać, jak chcesz się zachowywać, jak chcesz się poruszać, jakie mieć umiejętności i przekonania. To Twoje filary.
Jeśli chcesz ruszyć ze swoim życiem z miejsca, nauczyć się nastawienia pomagającego osiągnąć sukces, poznaj Skuteczny Klub głębiej i rozwijaj się z nami bardzo mocno i skutecznie.

(Wyświetleń: 22, dzisiaj: 1)
Sławek Luter
Przedsiębiorca, autor programów rozwojowych w książkach, kursach wideo, oraz audio, lider zespołów marketingowych oraz trener mentalny.
Sławek Luter

Latest posts by Sławek Luter (see all)

Send this to a friend